Co kupić niemowlakowi na dzień dziecka

Pojawienie się malucha w rodzinie, to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Wybór pierwszego prezentu  dla maluszka może być sporym wyzwaniem. Zwłaszcza że w sklepach znajdziemy mnóstwo zabawek i gadżetów do wyboru.

Czym kierować się na zakupach? 

W pierwszej kolejności powinniśmy na zwrócić uwagę na wszystkie atesty. Zabawki i gadżety dla niemowlaków muszą być absolutnie bezpieczne. W tym okresie życia dziecko poznaje świat, a zatem i zabawki wszystkimi zmysłami. Szkodliwe substancje są absolutnie zakazane, podobnie jak małe elementy, które maluszek może połknąć czy włożyć do nosa. Zwracajmy też uwagę na wiek. Zabawka powinna być dopasowana do etapu rozwojowego dziecka. Nie warto kupować zabawek na wyrost. Mogą się okazać zbyt skomplikowane czy dostarczać zbyt wielu bodźców. Natomiast starsze dzieci mogą bez problemu bawić się dla maluszków.

Co kupić na dzień dziecka dla niemowlaka?

Świetną opcją są książeczki. Pierwsze książeczki powinny być  kontrastowych kolorach. Na przykład czarno — białe. Dlaczego?  W pierwszym okresie życia dziecko jeszcze nie widzi zbyt dobrze. Co jest zupełnie naturalne. Kontrastowe barwy i proste rysunki pozwalają łatwiej maluchowi skupić wzrok. Można też zainwestować w książeczki, które mają zróżnicowaną fakturę, szeleszczę czy wydają różne dźwięki.

Kolejny świetny pomysł na prezent to przytulanka. W tym przypadku zwykłe misie z sieciówek odpadają. Nie są przeznaczone dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Niektóre zabawki wydają delikatne dźwięki, szumy, szelesty czy grzechotanie. One ułatwiają maluchowi zasypianie, sprawiają, że dziecko czuje się bezpiecznie. Wybierzmy maskotkę, którą można łatwo wyczyścić, na przykład w pralce. To szczególnie ważne, bo w tym wieku dziecko wszytko bierze do buzi.

A zatem co kupić na dzień dziecka? Warto zaznaczyć, że każde dziecko jest inne, ma nieco inne preferencje. Dlatego, zanim wybierzemy się na zakupy zapytajmy rodziców co maluszek najbardziej lubi. Dzięki temu łatwiej nam będzie wybrać idealny podarunek.